Jaką salę na wesele wybrać


Organizacja wesela to bardzo duże przedsięwzięcie. Wymaga ustalenia mnóstwa szczegółów, od wyboru odpowiedniego terminu, przez ustalenie listy gości aż do wyboru odpowiedniej sali.

Sala na wesele Poznań powinna być zamówiona odpowiednio wcześnie. Najlepsze lokale są zarezerwowane na kilkanaście miesięcy do przodu, więc naprawdę trzeba się śpieszyć.

Przy wyborze sali weselnej, trzeba brać pod uwagę między innymi wielkość lokalu. Podczas wesela goście nie mogą być stłoczeni. Stoły, przy których będą siedzieć, powinny być rozstawione w taki sposób, by goście mogli się pomiędzy nimi swobodnie przemieszczać. Druga sprawa jest taka, że na sali powinien być wydzielony parkiet.

Współcześnie wyróżnia się dwa rodzaje wesel. Jedne z nich to kameralne jednodniowe przyjęcia. Zazwyczaj zaprasza się na nie 40 – 50 osób z najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Drugie to wielkie wesela, na których spotykają się całe rodziny i bawią nawet dwa dni.

Właściciele sali weselnej muszą być przygotowani i na jedno i na drugie. Gdy sala jest wielka a przyjęcie na kilkanaście osób, trzeba tak rozstawić stoły, by goście nie gubili się na wielkiej przestrzeni.

Zaś gdy gości weselnych jest ponad stu albo i dwustu, potrzeba sporo personelu, który będzie zajmował się gotowaniem i obsługą gości.

Przy wyborze sali weselnej warto też kierować się tym, jak wygląda kuchnia serwowana przez restaurację. Czy dominują tradycyjne weselne dania, które zawsze się sprawdzają, czy może to zupełnie nowoczesna kuchnia i trzeba przygotować się na nieznane potrawy.

Przed wyborem sali weselnej, warto zamówić obiad w restauracji i sprawdzić, czy kucharz gotuje smacznie. Koniecznie też trzeba sprawdzić, jakie weselne menu oferuje. Trzeba ustalić, ile głównych dań ma pojawić się na weselu, jakie powinny być przystawki. Polskie wesela charakteryzują się tym, że stoły muszą uginać się od jedzenia, więc dań musi być naprawdę sporo.

Wybierając salę na wesele, trzeba też przyjrzeć się temu, jak jest udekorowana i czy można te dekoracje dopasować do swojego przyjęcia.

Zobacz koniecznie: https://dworekstaropolski.com/