Jak zadbać o swojego pracownika?


Ostatnio wiele słyszy się o tym, że rynek pracy w Polsce się zmienia. Bezrobocie maleje, kandydaci są zdecydowanie lepiej wykwalifikowani i to oni wybierają pracodawcę, a nie na odwrót. Jak więc wyróżnić się na tle innych firm i stworzyć wizerunek biznesu przyjaznego pracownikowi?

Dobra pensja i stabilne zatrudnienie to za mało. Należy zaproponować zatrudnionym przez siebie ludziom dodatkowe benefity, takie jak pakiet zdrowotny, elastyczne godziny pracy, obiady dla pracowników, karty sportowe itd. Poza tym w wielu firmach standardem są wyjazdy integracyjne, spotkania świąteczne czy organizacja zawodów sportowych.
Oprócz rozrywki kandydaci do pracy liczą też na możliwość rozwoju. Dlatego firma, która zapewnia pracownikom szkolenia z umiejętności miękkich oraz kursy poszerzające wiedzę specjalistyczną i branżową staje się poważniejszym graczem na rynku pracy.

Na szczęście jak zawsze za popytem idzie podaż. Dostępnych jest wiele biznesów ułatwiających szefom dbanie o swoich pracowników. Obiady dla firm, ubezpieczenia grupowe, kursy doszkalające, organizacja imprez – możemy przebierać w ofertach i znaleźć coś w odpowiadającej nam cenie i należytym standardzie. To prawda, że koszty tych usług często nie są niskie, ale dzięki temu zyskamy zmotywowany, chętny do pracy i lojalny zespół. Jest to więc bardzo dobra inwestycja.

Zobacz polecane: Obiady dla firm.