Doradca kredytowy – co nam daje?


Czy chcemy zainwestować w rozwój firmy, czy też potrzebujemy kredytu na mieszkanie, zawsze warto rozważyć czy nie skorzystać z usług doradcy kredytowego. Owszem, możemy pójść do banku i załatwić kredyt na własną rękę. Ale czemu nie postawić na profesjonalistę, który znajdzie dla nas najkorzystniejszą ofertę i pomoże wszystko sfinalizować?

Kim jest doradca kredytowy?
To osoba która pomaga nam wybrać najlepszą i najkorzystniejszą ofertę kredytu z morza ofert jakie proponują banki. Doradca kredytowy nie jest związany z konkretną instytucją finansową i posiada wiedzę na temat prawa finansowego oraz bankowego. Warto nadmienić, że korzystanie z usług doradcy finansowego jest w pełni darmowe, gdyż jest on rozliczany prowizją z biura doradczego lub pośrednika kredytowego.

Jak wybrać dobrego doradcę?
Doradca musi poinformować klienta z iloma i jakimi bankami współpracuje. Na tej podstawie można stwierdzić, czy doradcy zależy na naszym interesie, czy na własnym. Trzeba uważać na tych ekspertów kredytowych, którzy próbują wcisnąć tylko jeden produkt z konkretnego banku, żeby ugrać na tym więcej dla siebie.

Sprawdź naszą ofertę: your-choice.com.pl

Jak doradca pracuje?
Przede wszystkim dobry doradca kredytowy robi wywiad z klientem i oblicza jego zdolność kredytową. Na tej podstawie wybiera najbardziej korzystną ofertę. Zazwyczaj trzeba troszkę poczekać, co jest dobrym znakiem, bo oznacza że doradca jest faktycznie rzetelny. Po wybraniu oferty, ekspert pomaga w przygotowaniu i wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów, a następnie składa je wraz z załącznikami. Dobra opinia klienta to jest to, na czym doradcy zależy najbardziej.

Dla kogoś kto zawodowo nie zajmuje się finansami, lub nie śledzi ofert w sektorze bankowym, szukanie korzystnej oferty kredytu może być zbyt czasochłonne. Dlatego warto poszukać dobrego doradcy kredytowego, który znajdzie dla nas najlepszą ofertę na rynku i pomoże nam załatwić niezbędne formalności. Należy jednak uważać, aby nie trafić na takiego, który próbuje nas oszukać dla własnych korzyści finansowych.